
skoda.virt.cz
stránky o vozech Škoda 105-136, Rapid, Garde a jejich předchůdcích
Volvo, Saab a jiná sobí spřežení...
09:46:12
14.06.2026
14.06.2026

King
-> ajok 11.06.26 18:36:54: Jo, zname. Frajer, co v Podebradech montoval lpg se tvaril jak nejvetsi borec a po montazi lpg do 105ky mi odborne klinoval, ze si musim dam do poradku volnobeh na benzin a pak se mam stavit na doladeni lpg. Prijedu domu, koukam do motoru - ze mi namontoval distancni sloupky pod airbox kvuli mixu na SEDRu neni nic proti nicemu, ale SEDR s vyzkratovanym volnobeznym ventilem proti kostre je na volnobeh docela problem

18:36:54
11.06.2026
11.06.2026

ajok
-> David29 11.06.26 17:58:34: hele me pri montazi LPG do feldy utrhl kablik od snimace klepani, tim padem byl predstih 0 a sotva to jelo, tak vse rozvrtal - bez uspechu, rekl mi, ze mam nejaky spatny motor :) a napocital si o 2tis.kc vic
a to si u neho vsichni z HB nemocnice nechavaji opravovat auta a pry ho docela chvali, jeste teda udelal odpojeni lambdy, nasel jsem si schema toho plynu pro feldu a na lambdu se mel napojit, tak jsem to musel taky predelat, takze si nedelej iluze
Tendle taky dobrej auto.bazos.sk/inzerat/... /volvo-s60-24i-beno-propan -butan.php metan nebo propan butan, plyn jako plyn :)
a to si u neho vsichni z HB nemocnice nechavaji opravovat auta a pry ho docela chvali, jeste teda udelal odpojeni lambdy, nasel jsem si schema toho plynu pro feldu a na lambdu se mel napojit, tak jsem to musel taky predelat, takze si nedelej iluze
Tendle taky dobrej auto.bazos.sk/inzerat/... /volvo-s60-24i-beno-propan -butan.php metan nebo propan butan, plyn jako plyn :)
17:58:34
11.06.2026
11.06.2026

David29
-> ajok: Tak jako napadlo mě, že to bude kravina... Ale to by snad v servisu na to přišli a neodjelo to na laně 

17:57:57
11.06.2026
11.06.2026

David29
Bejt to kabrio a benzín, tak neváhám
Bejt to jenom benzín (i slabej), silně o tom uvažuju... ale takhle ani ne.
A co.. Pak to bude čerpadlo je to v háji
Bejt to jenom benzín (i slabej), silně o tom uvažuju... ale takhle ani ne.A co.. Pak to bude čerpadlo je to v háji
16:47:11
11.06.2026
11.06.2026

Bukaj
-> David29 11.06.26 15:18:28: Škoda, že nafta. Kdyby to byl benzín, tak o tom snad uvažuju místo Volva...
15:46:00
11.06.2026
11.06.2026

darklord
-> David29: je to pokazene 

15:32:05
11.06.2026
11.06.2026

ajok
-> Jarda/felda 11.06.26 09:23:23: todle je ale jiny pripad, to je pristrik
predelavka vznetoveho na zazehovy je neco jineho, tam jak pises a hlavne se musela dat dolu kompresse
-> David29 11.06.26 15:18:28: treba utrhli nejakej kablik - napr. od snimace polohy kliky
predelavka vznetoveho na zazehovy je neco jineho, tam jak pises a hlavne se musela dat dolu kompresse-> David29 11.06.26 15:18:28: treba utrhli nejakej kablik - napr. od snimace polohy kliky
15:18:28
11.06.2026
11.06.2026

David29
Hm, hm... Jako co tomu může být...
www.facebook.com/groups/. ../27438381002453836?sale_ post_...
www.facebook.com/groups/. ../27438381002453836?sale_ post_...
09:23:23
11.06.2026
11.06.2026

Jarda/felda
-> ajok 09.06.26 19:23:40: jo dělalo se to, místo žhaviček se natočili spešl svíčky a dořešilo zapalování a rázem to jelo na LPG kdysi hojně používané u nákladáků/autobusů
06:37:33
11.06.2026
11.06.2026

charon
-> ajok: www.elpigaz.com/en/DEGAmi
x
Viděl jsem LPG i do nákaďáků - naftovejch samozřejmě ...
Viděl jsem LPG i do nákaďáků - naftovejch samozřejmě ...
19:51:28
10.06.2026
10.06.2026

11mAjA11
Někde bylo video TDi ovce s LPG.
19:23:40
09.06.2026
09.06.2026

ajok
yauto.cz/vin/YN1BW7056A11
42452
LPG/nafta? o pristriku LPG do nafty jsem slysel, ale v zivote nevidel... Hrebicek mi kdysi rikal, ze se tusim 2-3l nafty daji vymenit za 1l LPG ve spotrebe
TYP ZAŘÍZENÍ ELPIGAZ DEGA MIX
LPG/nafta? o pristriku LPG do nafty jsem slysel, ale v zivote nevidel... Hrebicek mi kdysi rikal, ze se tusim 2-3l nafty daji vymenit za 1l LPG ve spotrebe
TYP ZAŘÍZENÍ ELPIGAZ DEGA MIX
19:44:39
27.02.2026
27.02.2026

Jirik_Tuňák1983
-> Sita 27.02.26 16:21:25: To je podobné. 40 000 km za deset let. 

16:21:25
27.02.2026
27.02.2026

Sita
-> Jirik_Tuňák1983 27.02.26 15:13:45: jasny no, pri pozadavku na zatez by to asi v 100% stavu bejt melo... My co malo jezdime bysme se z toho museli zblaznit, na t4 mam od posledni vymeny rozvodu 12 let, 50tkm, pri kazdy vymene oleje na to kouknu a dokud nebude delat problemy vodni pumpa, nebudu nic menit... Akorat jsem tam namontoval elektrickej ohrev, aby to za studena neslo tak ztuha. S Spolu s dedkostylem povazuju problem s rozvodama za eliminovanej 

15:13:45
27.02.2026
27.02.2026

Jirik_Tuňák1983
-> Sita 27.02.26 11:24:59: Já jsem votaprnej, páč když už jedu, tak se chci povozit. Ještě na to mrknu.
11:24:59
27.02.2026
27.02.2026

Sita
-> Jirik_Tuňák1983 26.02.26 19:39:47: vizualni kontrola a pokud ti to v zatackach nechcipa jako jardovi, neresit 

08:51:17
27.02.2026
27.02.2026

David29
-> Jirik_Tuňák1983 26.02.26 20:29:59: Což může být důsledek, že to mění dle předepsaných intervalů 
Jako tohle dilema chápu... Ale asi bych v rámci nějaké údržby to pro klid duše udělal - teda pokud plánuješ si to nechat.
Budeš mít od toho prostě klid...
Třeba u Dacie jsem to neřešil, ale tam byl prostě plán dojezdit. Jak se mi ozve řetěz na Saabu, na nic moc čekat nebudu a prostě půjde...

Jako tohle dilema chápu... Ale asi bych v rámci nějaké údržby to pro klid duše udělal - teda pokud plánuješ si to nechat.
Budeš mít od toho prostě klid...
Třeba u Dacie jsem to neřešil, ale tam byl prostě plán dojezdit. Jak se mi ozve řetěz na Saabu, na nic moc čekat nebudu a prostě půjde...
08:09:12
27.02.2026
27.02.2026

Borderer
-> Jirik_Tuňák1983: Pro klid v duši bych vyměnil řemen a na zbytek se vysral. Škoda si kvůli dvěma litrům odkecat víkendovku.
20:29:59
26.02.2026
26.02.2026

Jirik_Tuňák1983
-> Pavel P@nkáč 26.02.26 20:23:38: Neslyšel jsem nikdy o ničem.
20:23:38
26.02.2026
26.02.2026

Pavel P@nkáč
-> Jirik_Tuňák1983: tak jestli to není nějakej motor který na selhávání rozvodů vyloženě trpí, tak myslím že třeba dva roky můžeš být ještě vklidu...
19:39:47
26.02.2026
26.02.2026

Jirik_Tuňák1983
Mám dylemýnyjum. Na Volvu mám předpis na rozvody 200 000 / 10 let. Blíží se mi interval 10 let, ale mám najeto 40 000 km. Auto ježděné jen za hezkého počasí, garážované. Nějakej nápad?
17:43:49
26.02.2026
26.02.2026

palinator
13:29:56
22.02.2026
22.02.2026

Matthes, záškodník z TechWebu
-> Jirik_Tuňák1983: Je to ingot no. I mala stara S40 mela od chladice po podlahu tak masivni vyztuhu, ze bych se nedivil, kdyby byla tezsi jak cela napravnice u ofce 
Kazdopadne mam obavu, ze evropsky kamiony maj na navesu zadni napravu jakoby dal od zadku navesu, takze pri takovym narazu by se i tohle suv dostalo az nebezpecne hluboko pod naves samotnej.

Kazdopadne mam obavu, ze evropsky kamiony maj na navesu zadni napravu jakoby dal od zadku navesu, takze pri takovym narazu by se i tohle suv dostalo az nebezpecne hluboko pod naves samotnej.
13:20:49
22.02.2026
22.02.2026

Jirik_Tuňák1983
10:20:59
10.12.2025
10.12.2025

David29
-> jans: A udělat dovoz, pokud se něco nezměnilo.
Což obnáší to tam vše odevzdat a oni se během dne ozvou, že to maj hotový a máš se stavit (tp, rz)
-> Bukaj: Aha, tak to bude dobrej nesmrtelnej vůz
Nějakej atmosféricekj benzín měl nějakej pán nějaký 760 (nebo tak nějak, stříbrnej kombík) a má s ním najeto bambilion. Dá se potkat na trase Liberec - Praha Chodov.
Jinak Volvaři a Saabisti se taky zdraví
Což obnáší to tam vše odevzdat a oni se během dne ozvou, že to maj hotový a máš se stavit (tp, rz)
-> Bukaj: Aha, tak to bude dobrej nesmrtelnej vůz
Nějakej atmosféricekj benzín měl nějakej pán nějaký 760 (nebo tak nějak, stříbrnej kombík) a má s ním najeto bambilion. Dá se potkat na trase Liberec - Praha Chodov.Jinak Volvaři a Saabisti se taky zdraví

23:07:20
09.12.2025
09.12.2025

jans
-> Bukaj: Podle mě jen absolvovat dovozovou STK a pak zaplatit ekopoplatek při přihlášení.
22:07:57
09.12.2025
09.12.2025

Bukaj
Jinak o tom-> jans 08.12.25 14:46:20: bych i přemýšlel, kdyby to mělo CZ doklady (z dovozu jsem nikdy nic neměl a nevím, co obnáší přihlášení vozu ze SRN)...
22:06:43
09.12.2025
09.12.2025

Bukaj
-> David29: Jinak v mé S70 je nejslabší benzinová atmosféra, co se do toho dávala - speciální edice pro Švýcarsko, protože tam měli nějak daňově méně zatížené vozy s výkonem do 100 kW (tohle je dvoulitr s 93 kW)...

22:04:31
09.12.2025
09.12.2025

Bukaj
-> Milan 136 09.12.25 18:20:14: Nejde o "moderní/nemoderní&q
uot;, ale je to další věc, která se může podělat a která tam být nemusí (když není, nemůže se podělat) 
-> David29 09.12.25 18:25:55: Jo, to jsem pochopil, jak to myslíš, jen mne prostě u aut nejde o výkon, ale o vzhled, praktičnost a radost z jízdy (a daleko větší radost z jízdy mám v těch nejslabších autech, protože navzdor chybějícím kW a Nm se dá jezdit tak, že brzdou provozu jsou mnohem silnější vozy...

-> David29 09.12.25 18:25:55: Jo, to jsem pochopil, jak to myslíš, jen mne prostě u aut nejde o výkon, ale o vzhled, praktičnost a radost z jízdy (a daleko větší radost z jízdy mám v těch nejslabších autech, protože navzdor chybějícím kW a Nm se dá jezdit tak, že brzdou provozu jsou mnohem silnější vozy...

22:01:17
09.12.2025
09.12.2025

Bukaj
-> Tom Troll 09.12.25 17:36:28: Až budu mít doma hezký MBčko a jednu volnou garáž, tak se ozvu

18:25:55
09.12.2025
09.12.2025

David29
-> Bukaj: Ve V70 není?
Já to myslel tak, že turbo verze je asi tak 10x zajímavější

Já to myslel tak, že turbo verze je asi tak 10x zajímavější

18:20:14
09.12.2025
09.12.2025

Milan 136
-> Bukaj 08.12.25 22:04:22: Turbo už není tak moderní výdobytek. To bys mohl kousnout

17:36:28
09.12.2025
09.12.2025

Tom Troll
-> Bukaj: Kdybys chtěl starýho saaba tak řekni, znám lidi co je znají, asi jako ty škodovky. 

22:04:22
08.12.2025
08.12.2025

Bukaj
-> David29: Já bych auto s turbem nechtěl...
21:20:07
08.12.2025
08.12.2025

David29
-> Bukaj: No tohle je rozhodně kult... i když neturbo verze
20:56:10
08.12.2025
08.12.2025

Bukaj
-> jans 08.12.25 14:46:20: Že bych vyměnil za Volvo? 

18:55:12
08.12.2025
08.12.2025

Jirik_Tuňák1983
-> jans 08.12.25 14:46:20: Nevím no, tohle je zajímavější investice.
auto.bazos.cz/inzerat/... /saab-900-turbo.php
auto.bazos.cz/inzerat/... /saab-900-turbo.php
14:46:20
08.12.2025
08.12.2025

jans
12:42:21
08.12.2025
08.12.2025

Borderer
-> palinator: Se vyklepe.
08:16:21
08.12.2025
08.12.2025

palinator
-> Borderer:
A jak se z toho stal inline?
A jak se z toho stal inline?

07:30:10
08.12.2025
08.12.2025

Borderer
-> Jirik_Tuňák1983: Pětiválec z tý zaklepaný V6 na videu níže. 

07:28:12
08.12.2025
08.12.2025

Jirik_Tuňák1983
-> Borderer 08.12.25 07:22:19: Kdo co vyrobil?
07:22:19
08.12.2025
08.12.2025

Borderer
-> Bukaj: Však, si ho vyrobil. 

19:56:48
05.12.2025
05.12.2025

Jirik_Tuňák1983
-> Bukaj 05.12.25 18:26:03: Navíc tohle je docela sračkovej motor. Stejný jsi našel třeba v Insignii OPC.
18:26:03
05.12.2025
05.12.2025

Bukaj
-> Borderer: Inline? Já tam vidím V6 (a slyším V4,5)

11:52:21
05.12.2025
05.12.2025

Borderer
-> Milan 136: A má inline pětiválec...asi Volvo... 

22:51:28
04.12.2025
04.12.2025

David29
-> Milan 136: Nejsem odborník, ale tam je něco špatně 

19:51:28
04.12.2025
04.12.2025

Milan 136



