VW Golf I,II,III,IV a další VW

prohledat
4719 příspěvků (zobrazeno 51 až 100) od 24.01.2014 do 09.06.2026, založil/a LuMi
řadit dle data
10:07:02
28.05.2026
minno
-> Sita 28.05.26 06:11:31: Asi to náhodou vyšlo do +/- správnej polohy :) Odporúča sa to u týchto motorov dodržiavať. Čo som si značil staré sviečky pred demontážou u mojeho 1.4 tsi, tak boli všetky presne v rovnakej polohe (tuším zahnutou elektródou smerom od motora). Nové som dotiahol na moment a vyšlo to úplne rovnako.
06:11:31
28.05.2026
Sita
Ja ted preventivne daval ngk svicky mladymu na g7 (1.0 tsi). Najeto to ma 170. Natoceni zavitu ani momentak jsem neresil (nemam, neumim) a jede to normalne. Tady jsou jen pro info ty stary.
zvětšit VW Golf I,II,III,IV a další VW - obrázek od Sita vložen 28.05.2026 06:11:31
upraveno 1x, naposled 28.05.2026 06:12:32
12:35:09
27.05.2026
palinator
-> Tomaso435:
Tim to nebylo, orientaci jiskřiště jsem měl plus minus 30° od předepsané polohy a pálilo to nahovno.
14:11:50
26.05.2026
Tomaso435
-> jok3r 26.05.26 12:43:30: jesi nebyl blbě natocenej závit a tim to palilo jinde
12:43:30
26.05.2026
jok3r
Pokračování se zdárným koncem...
Info mám od nejmenovaného bývalého zaměstnance autorizaku co měl na starosti náhradní díly...
Prý jednu dobu byli problémy s origo NGK svíčkama a dokonce se dělali na záruku. A že prej mám zkusit koupit nový svíčky. Prý je klidně možný, že tak rychle lehli.
No tak sem cestou z práce koupil sadu nových svíček, doma to přehodil a světe div se auto jede.
Staré NGK nevypadali okometricky nijak poškozené, ale prostě v nich bylo něco špatně.
09:08:37
25.05.2026
minno
09:07:41
25.05.2026
minno
09:58:54
22.05.2026
11mAjA11
zalepené ventily(kanály) karbonem tipuji já....
04:44:43
22.05.2026
jok3r
-> ajok: Troufám si říct že je manželka víc "závodník" než já 1
NN jen turbo, 90kW. NGK sem vyndal staré, koupil nové NGK/VAG. Jestli teď dám nové a bude to jen svíčkama tak mě kvalita NGK sklame.
16:30:24
21.05.2026
ajok
-> jok3r: manzelka to doufam nepodtaci? to by pak mohl byt i rozpadlej pist... ja na passata daval svicky origo ngk
p.s. mas to taky s kompressorem?
07:41:59
21.05.2026
palinator
-> saskyn2:
A to jsem se ještě tenkrát prcal s polohou elektrody, že jsem si dělal značky. Koupil malej momenťák, origo pastu... a otce pak ten servis vymrdal že bodejť by to necukalo když svíčky jsou ještě původní. 3 3

Takže k tomu, že to cukalo jsem ještě vypadal jako zloděj.
04:48:47
21.05.2026
jok3r
Pokračování příběhu, svíčky tam nejsou 5tis ale 16 (manželka jezdí víc než sem čekal :D ).
Kupoval sem original VW na doporučení, že to jediné funguje...
Už sou na diagnostice i chyby zapalování ve válcích.
Mám doma ještě staré svíčky (taky origo, ale nedělali to). Přehodím na zkoušku.
01:24:00
21.05.2026
saskyn2
-> palinator: já mám většinou se svíčkama opačně zkušenost. Ale většinou to dělá karbon v kanálkách, ale příčin může být víc.
22:20:24
20.05.2026
palinator
-> jok3r:
Jaké jsou tam svíčky? Já kupoval origo a vynechávalo to. Pak tam dali nějakej aftermarket a chodí to.
16:58:45
20.05.2026
Nwkt
-> jok3r: počty vynechání zápalů jsou jaké?
13:26:21
20.05.2026
jok3r
Kolegové prosím o radu. Golf 7 2013 1.4tsi 90kw cuká.
Svíčky staré 5tis km. Zapalovací cívky nové.
Někdy cuká víc, někdy míň. Někdy jen mezi 2 a 3tis otáčkami nepravidelný pruběh výkonu.
Někdo typy po čem jít? Diag bez chyby, kontrolka motoru nesvítí.
Je možné, že by to dělala špatná baterie? Mám to jen z doslechu, ale přijde mi to jako kravina.
Startuje pěkně.
08:37:46
15.04.2026
minno
-> Nwkt: ach so
19:33:54
14.04.2026
Nwkt
-> minno: od MIB
15:50:19
14.04.2026
minno
-> Nwkt: optika od čoho?
15:28:01
14.04.2026
Nwkt
-> minno: max dotáhnout optiku, pokud je třeba
15:15:39
14.04.2026
minno
-> Nwkt: A OEM kokpit (MQB) je po HW stránke P&P s ručičkovými budíkmi, alebo je tam aj iná kabeláž?
11:05:53
14.04.2026
minno
-> Nwkt: No super. Ale trochu má láka ten hdmi vstup u čínskeho riešenia, na pripojenie prednej kamery by to mohlo byť fajn.
10:48:47
14.04.2026
Nwkt
-> minno: Ano
09:39:00
14.04.2026
minno
-> Nwkt: čiže je to napi*u3
A to si robil tým systémom, že si preskladal origo budíky?
08:55:06
14.04.2026
Nwkt
-> minno: Neumí webasto, neumí některá menu nastavení auta. Občas se kousne nějaká ikona, bezdůvodně hlásí nízký tlak mazání, blokuje mi diagnostiku budíků ....
08:53:30
14.04.2026
minno
-> Nwkt 13.04.26 19:43:01: čo napr. z tých milión vecí z origo na čínskom nefunguje?
21:46:50
13.04.2026
castrol
-> Syny: obe nové tak tovarna navi
21:13:43
13.04.2026
Syny
-> castrol: Tak možná když máš tovární navi, tak to nějak jde, ale obecně co jsem četl, tak u Seatu AA na virtual zrcadlit nejde.
20:45:28
13.04.2026
castrol
-> Syny: myslel som výbavu 4
A apropo taraco aj cupra vedia zrkadlit z Android auto a osobné ma virtual ani u jedného neprekáža
20:08:18
13.04.2026
Syny
-> castrol 13.04.26 19:54:46: Co všechno? Já virtual mám a umí to hovno 3 Designy budíků hnusný a nepraktický, do pravého ciferníku nemůžu dát třeba aktuální spotřebu, to jde jen na levém, ale tam mám zobrazené teploty. Ani mapu z blbého Android auto tam nepřezrcadlim... Potenciál neskutečnej, ale totálně zabitej. A ta Seaťácká aplikace na mobil, to tak nějak odpovídá i kvalitě jejich autorizovaných servisů, furt to nefunguje, blbě to počítá spotřeby, ukazuje to taky nesmysly, je to blbě přeložený... Jediné co tam je dobré, je pozice auta na mapě - to je ale tak vše...
20:02:06
13.04.2026
Nwkt
-> minno:
CarPlay im Virtual Cockpit FULLSCREEN 🚀 20FPS Patch (VW, Audi, Skoda MQB) | Part 2
20:00:24
13.04.2026
Nwkt
-> minno: Někde jsem to viděl i pro VW
Carplay and Android Auto on Virtual Cockpit Audi (2018-2021)
19:54:46
13.04.2026
castrol
-> minno 13.04.26 15:54:26: kúp si cupru tam je dosť toho už v základe alebo si priplat ako ja 3
19:43:01
13.04.2026
Nwkt
-> minno: OEM. Mám v B6 ten čínský, jako jo nějak to funguje, má to HDMI vstup, carplay. Ale pořád to neumí milion věcí co origo. Ono se dá dokonce zrcadlit carplay na origo virtual s nějakýma MIB2
18:43:04
13.04.2026
darklord
15:54:26
13.04.2026
minno
-> Syny: -> vhml: poprosím komenty k veci3 btw. ani passat nemá virtuálne budíky a mnoho iného v základe, navyše je to dlhé ako krava a nevošlo by mi to do garáže1
upraveno 1x, naposled 13.04.2026 15:56:27
15:48:35
13.04.2026
vhml
-> minno 13.04.26 15:04:36: nemas fakt snažší si koupit Passata ? 3
15:17:46
13.04.2026
Syny
15:04:36
13.04.2026
minno
Čisto teoreticky, ak by som do budúcnosti uvažoval nad virtual cockpit, čo je lepšie? (len sondujem, zaujíma ma to)

- 1. OEM - cena nového nezmysel, u používaného bez záruky a nikdy sa nevie, čo má za sebou (vyhriate od slnka atď., zbytočné problémy do budúcna...) + výmena zložitejšia (potreba online kódovania, ochrana komponentov, imobilizér...)
- 2. aftermarket / prestavba klasických budíkov - elektronika prístrojovky ostáva, jednoduchá zámena doma, bez potreby kódovania, cena prijateľná

Ale ako je to s kvalitou (displey / rozlíšenie atď.), so spoľahlivosťou, prípadne s dostupnosťou funkcií 1. vs. 2., prípadne problémy na STK?

Máte niekto skúsenosti?
08:21:27
09.04.2026
Nwkt
-> saskyn2: dnešní audi už je trans woke presitej bastl 3
22:56:03
08.04.2026
minno
-> SO545 08.04.26 18:56:28: V Audi majú na prídel viac matroša na rozdávanie3
-> saskyn2: 3
21:05:38
08.04.2026
saskyn2
-> minno: jak by řekl němec, je to audi, die saubere rasse3
18:56:28
08.04.2026
SO545
-> minno 08.04.26 08:58:47: je zam cenova a nasledne aj materialova poszupnost.
08:58:47
08.04.2026
minno
-> minno 23.03.26 09:23:22: Zadný podbeh u Audi A3 (čo je ekvivalent k G7) vyzerá byť pod kobercom trochu viac hlukovo izolovaný v porovnaní s Golfom1 (náhodou som natrafil na video).
zvětšit VW Golf I,II,III,IV a další VW - obrázek od minno vložen 08.04.2026 08:58:47
upraveno 1x, naposled 08.04.2026 08:59:04
20:09:44
30.03.2026
castrol
-> minno: 47
18:45:54
30.03.2026
minno
-> castrol: Čosi také, moc mi to nedáva zmysel. Asi, že keď raz začneš s autami, tak už nikdy ti neostanú peniaze na drogy, na alkohol, na život, na nič... 3 3
18:39:10
30.03.2026
castrol
-> minno: toto ??„Nezáviď, dieťa, to nemá konca kraja.“
18:26:08
30.03.2026
minno
-> Bukaj: Dal som to preložiť a vyšla z toho nejaká blbosť. Dajme tomu, že text nie je podstatný3
18:09:12
30.03.2026
Bukaj
-> minno: Neumím turecky - co tam píšou?
11:57:12
30.03.2026
minno
Dúfam, že aj deti vediete k správnej výchove1
zvětšit VW Golf I,II,III,IV a další VW - obrázek od minno vložen 30.03.2026 11:57:12
Extreme Tyres