
skoda.virt.cz
stránky o vozech Škoda 105-136, Rapid, Garde a jejich předchůdcích
Asistenti a ovládání moderních aut
12:01:00
24.01.2026
24.01.2026

Jirik_Tuňák1983
-> Sita 24.01.26 11:45:26: Z Pažuta vidím zadním oknem jak z výkladní skříně+ zrcadla jak v šatně. 

11:55:00
24.01.2026
24.01.2026

Tomaso435
-> Sita: jo s feldou jde couvat i kilometr a svižným tempem... A na zrcátka to fakt delat nechces...
11:45:26
24.01.2026
24.01.2026

Sita
Posledni auto ze kteryho bylo zadnim oknem neco videt byla S130, mozna Felda. Ta technika je mrtva...
10:28:15
24.01.2026
24.01.2026

Syny
A někdy člověk musí procouvat i kus ulice aby vůbec na místo zaparkoval a pak mohl pak nějak normálně vyjet, jako třeba tady 

10:19:42
24.01.2026
24.01.2026

Jirik_Tuňák1983
-> saskyn2 24.01.26 09:59:02: Já skoro majiteli naboural sedmičku BMW s kamerou. Černý skla a nebylo z toho vůbec vidět, na kameře zamrzl obraz kousek od velkoobjemového kontejneru. Zrovna když jsem mrknul na kameru.
Pak se ještě jednou zbláznila tak, že čáry se kroutily opačně při točení volantem než měly.
Po startu se to zase spravilo.
Pak se ještě jednou zbláznila tak, že čáry se kroutily opačně při točení volantem než měly.
Po startu se to zase spravilo.09:59:02
24.01.2026
24.01.2026

saskyn2
A otáčet se u couvání je v moderním autě taky nesmysl, jedu podle zrcátek a kamery. Zrovna nějak nedávno mi nájemnice říkala, že to nechápe jak takhle rychle a přesně zacouvám do vjezdu. Tak na ní koukám a říkám, táta tady parkoval V3Sku
Otáčím se v embéčku, kde nevadí opěrky, je z toho mnohem víc vidět a naopak v tom jednom zrcátku vidět nic není

Otáčím se v embéčku, kde nevadí opěrky, je z toho mnohem víc vidět a naopak v tom jednom zrcátku vidět nic není

09:51:37
24.01.2026
24.01.2026

saskyn2
Já se přidávám k Palinátorovi, zásadně parkuju popředu protože kufr. Mám to tak automaticky naučený a neřeším. Ve vyjíždění nevidím problém protože kamera.
09:11:24
24.01.2026
24.01.2026

King
-> palinator 23.01.26 23:11:27: Priznam se, ze jako starej fotr obcas delam vetsi nakupy a presto se dost striktne drzim pravidla "parkovani-couvacka, vyjizdeni-dopredu ". Kdysi se mi u Hornbachu podarilo strejchnout slecinku v oktavce pri vycouvavani zpoza sousedni dodavky a to zdrzeni docela zamrzelo. Tedy, ona se puvodne ta slecna omlouvala, ze me prehlidla, ale vysvetlil jsem ji, ze chyba byla na moji strane
Navic my se zavazujeme dodrzovat lehce paranoidni korporatni pravidla pro rizeni sluzebaku, kde se mj. pravi, ze se mame vyvarovat couvani (americka kokotina) s vyjimkou zajizdeni na parkovaci flek (kvuli vyjizdeni dopredu). V tomhle duchu se i dneska skoli ve skolach bezpecny jizdy ("skoly smyku "). V Brne na autodromu jsme to dokonce v ramci konce jedny lekce trenovali vc. triku zajeti popredu na druhej "protismernej " parkovaci flek (pokud situace dovoli). Ono cuvat do ulicky na prazskejch parkovistich u obchodaku je dost o hubu, a kdyz se nevyskytne dement, co to huli ulickou 50, tak ti tam aspon za zadek vleze dement s vozejkem, protoze proc ne?
Navic my se zavazujeme dodrzovat lehce paranoidni korporatni pravidla pro rizeni sluzebaku, kde se mj. pravi, ze se mame vyvarovat couvani (americka kokotina) s vyjimkou zajizdeni na parkovaci flek (kvuli vyjizdeni dopredu). V tomhle duchu se i dneska skoli ve skolach bezpecny jizdy ("skoly smyku "). V Brne na autodromu jsme to dokonce v ramci konce jedny lekce trenovali vc. triku zajeti popredu na druhej "protismernej " parkovaci flek (pokud situace dovoli). Ono cuvat do ulicky na prazskejch parkovistich u obchodaku je dost o hubu, a kdyz se nevyskytne dement, co to huli ulickou 50, tak ti tam aspon za zadek vleze dement s vozejkem, protoze proc ne?
23:18:20
23.01.2026
23.01.2026

palinator
-> David29:
Já se mimo obchoďáků rozhoduju podle toho, jak stojej okolní auta. Snažim se to dát spolujezdcovejma dveřma víc k sobě, aby řidiči snadněji nastupovali. Spolujezdec může nastoupit až po vyparkování. Čili ideálně když se parkuje cik-cak.
Já se mimo obchoďáků rozhoduju podle toho, jak stojej okolní auta. Snažim se to dát spolujezdcovejma dveřma víc k sobě, aby řidiči snadněji nastupovali. Spolujezdec může nastoupit až po vyparkování. Čili ideálně když se parkuje cik-cak.
23:14:29
23.01.2026
23.01.2026

David29
-> palinator: O tom to zdaleka není.
Parkujou popředu i tam, kde přístup do kufru je normální i z druhý strany nebo i když do kufru vůbec nejdou
Není to tak dlouho co jsem tady psal o expertovi, co přesně na 3x zajížděl popředu s pikapem (takže 3x strkal zadek auta do provozu) - a pak šel, tahal něco zezadu a mezi auty to pronášel na chodník
Parkujou popředu i tam, kde přístup do kufru je normální i z druhý strany nebo i když do kufru vůbec nejdou
Není to tak dlouho co jsem tady psal o expertovi, co přesně na 3x zajížděl popředu s pikapem (takže 3x strkal zadek auta do provozu) - a pak šel, tahal něco zezadu a mezi auty to pronášel na chodník

23:11:27
23.01.2026
23.01.2026

palinator
-> David29 23.01.26 20:39:04:
Až jednou uděláš větší nákup, než pár rohlíků s Gothajem a kafe, tak pochopíš proč se parkuje popředu.
Až jednou uděláš větší nákup, než pár rohlíků s Gothajem a kafe, tak pochopíš proč se parkuje popředu.
22:23:59
23.01.2026
23.01.2026

StepaNoFUN
-> King 23.01.26 21:56:22: Ono co si budeme povidat - z tech modernich "krumplu" je toho videt skrz okna cim dal tim min. Kdyz porovnam sloupky ve Skode 100 a v cemkoli modernim...
Proto prichazej ke slovu zrcatka, ktery v dobach S100 byly povinny jen vlevo a nasledne i kamery, dnes nezritkakdy okolo celyho auta...
A ne - ani u svy O1 se neotacim dozadu a prostredni zrcatko vlastne taky neserizuju. Je to o zvyku.
Proto prichazej ke slovu zrcatka, ktery v dobach S100 byly povinny jen vlevo a nasledne i kamery, dnes nezritkakdy okolo celyho auta...
A ne - ani u svy O1 se neotacim dozadu a prostredni zrcatko vlastne taky neserizuju. Je to o zvyku.
21:56:22
23.01.2026
23.01.2026

King
Tedy, ja uz jsem dlouho neridil nic, s cim bych moh couvat old-shool stylem s objimanim spolujezdcovy sedacky. Ono taky, co si budeme povidat, to zalamovani palice a hrbetu je cim dal tezsi

21:17:00
23.01.2026
23.01.2026

Jirik_Tuňák1983
21:16:19
23.01.2026
23.01.2026

Jirik_Tuňák1983
-> k.jarek 23.01.26 20:35:16: Přesně.
20:39:30
23.01.2026
23.01.2026

minno
Zabudol som foto.
20:39:10
23.01.2026
23.01.2026

minno
Učebnica vodiča os. automobilu z r. 1960
Kedysi vonkajšie zrkadlá na os. autách akosi neboli, časom pribudlo jedno ako doplnková výbava a v ČSSR až koncom 80. rokov zrkadlá 2
Z autoškoly pred 24 rokmi som ani ja inak ako otočením hlavy cúvať nevedel, naučil som sa to poriadne až potom v práci, keď som nafasoval dlhý pick-up.
Škodovkou pred 20 rokmi som cúval bežne s otočenou hlavou v jednosmerke a veľkou rýchlosťou cez celú ulicu. Dnes to už kvôli hustej premávke vycúvať nejde nijako.
Onehdá - kto nežil vo veľkomeste, ani nebolo moc kde cúvať napresno. Obchodných centier nebolo a autá len kde-tu.
Rovnako stavba áut bola niekde inde, ako je dnes. Vtedy bolo cez zadné okno aj niečo vidno, dnes je to horšie.
Hlavu dozadu dnes otáčam len výnimočne.
Podpísaný Milan, 90. let


Kedysi vonkajšie zrkadlá na os. autách akosi neboli, časom pribudlo jedno ako doplnková výbava a v ČSSR až koncom 80. rokov zrkadlá 2

Z autoškoly pred 24 rokmi som ani ja inak ako otočením hlavy cúvať nevedel, naučil som sa to poriadne až potom v práci, keď som nafasoval dlhý pick-up.
Škodovkou pred 20 rokmi som cúval bežne s otočenou hlavou v jednosmerke a veľkou rýchlosťou cez celú ulicu. Dnes to už kvôli hustej premávke vycúvať nejde nijako.
Onehdá - kto nežil vo veľkomeste, ani nebolo moc kde cúvať napresno. Obchodných centier nebolo a autá len kde-tu.
Rovnako stavba áut bola niekde inde, ako je dnes. Vtedy bolo cez zadné okno aj niečo vidno, dnes je to horšie.
Hlavu dozadu dnes otáčam len výnimočne.
Podpísaný Milan, 90. let

20:39:04
23.01.2026
23.01.2026

David29
-> Tomaso435: To je něco jinýho - to nekoukám za auto, ale do strany.
Jinak já na místo couvám, to kreténský najíždění popředu nechápu - většina to ani neumí a stojí pak šikmo nebo to stejně 3x srovnává. A pak úplně stejně kreténsky i vycouvávaj na 3x
Jinak já na místo couvám, to kreténský najíždění popředu nechápu - většina to ani neumí a stojí pak šikmo nebo to stejně 3x srovnává. A pak úplně stejně kreténsky i vycouvávaj na 3x

20:35:16
23.01.2026
23.01.2026

k.jarek
Mám to podobně jako -Jirik_Tuňák1983: . Taky kombinuju dle situace. Krátké postrky v nízké rychlosti klidně přes špígl, ale pokud mám odcouvat větší vzdálenost (typický vyšší rychlosti a/nebo s křižovatkou za zády - např. výjezd z parkoviště), tak se taky otáčím s rukou za spolujezdcem. Ale jsou i situace , kdy plně kombinuju dle potřeby (napr. zručnost).
20:21:35
23.01.2026
23.01.2026

Tomaso435
-> Milan 136 23.01.26 19:52:22: tak ono, bez pravého zrcátka, to snad ani jinak nešlo.... A co si budem, v tech chrom zrcátkách bylo vidět taky leda prasátko od sluníčka...
20:19:24
23.01.2026
23.01.2026

Tomaso435
... A to i u obchoďáku z řady aut kdy v zrcátku je vidět az ten do koho si najel, to couvate taky bez otočení palice ?
A mimo téma , když vyjíždím couváním z parkovacího místa... Jsem jedinej kdo dává blinkr kam hodlá couvat? :D nebo necháváte ostatní hádat kam to nakonec stočíte? :D
A mimo téma , když vyjíždím couváním z parkovacího místa... Jsem jedinej kdo dává blinkr kam hodlá couvat? :D nebo necháváte ostatní hádat kam to nakonec stočíte? :D
20:16:22
23.01.2026
23.01.2026

David29
-> StepaNoFUN: No spíš to bude nastavením zrcátek.
Jasně že při couvání podél obrubníku se musím trochu nahnout, abych ten obrubník (čáru) v zrcátku viděl, ale rozhodně nemám zrcátka vyštelovaný do nebe a proto podle zrcátek couvat můžu.
Navíc teda v době úžasných chytrých aut bych očekával, že se zrcátka sami při couvání sklopí o něco níže? Mám pocit, že nějaký auto to dělalo
-> Jirik_Tuňák1983: Ee dotaz - a když teda čumíš otočenej dozadu, o co víc tam vidíš než v zrcátkách? A jak si kontroluješ čumák auta, když někam couváním manévruješ? To jako otáčíš hlavou kolem dokola, abys to uhlídal?
Jasně že při couvání podél obrubníku se musím trochu nahnout, abych ten obrubník (čáru) v zrcátku viděl, ale rozhodně nemám zrcátka vyštelovaný do nebe a proto podle zrcátek couvat můžu.
Navíc teda v době úžasných chytrých aut bych očekával, že se zrcátka sami při couvání sklopí o něco níže? Mám pocit, že nějaký auto to dělalo
-> Jirik_Tuňák1983: Ee dotaz - a když teda čumíš otočenej dozadu, o co víc tam vidíš než v zrcátkách? A jak si kontroluješ čumák auta, když někam couváním manévruješ? To jako otáčíš hlavou kolem dokola, abys to uhlídal?

20:11:13
23.01.2026
23.01.2026

Jirik_Tuňák1983
-> StepaNoFUN 23.01.26 18:56:29: S dodávkou a nákladním vehiklem taky couvám podle zrcadel.
Ale u vosobáku to raději kombinuji podle situace. Buď se otočím, když couvám nějakou maksimální rychlostí nebo do branky mezi sloupky a pak si to ověřím v zrcadlech. Jinak i dle zrcátek. Umím obojí, neb jsem všestranně nadaný.
Nicméně zopakuji, slalom na plný kotel bych si podle zrcátek netroufl.
Ale u vosobáku to raději kombinuji podle situace. Buď se otočím, když couvám nějakou maksimální rychlostí nebo do branky mezi sloupky a pak si to ověřím v zrcadlech. Jinak i dle zrcátek. Umím obojí, neb jsem všestranně nadaný.

Nicméně zopakuji, slalom na plný kotel bych si podle zrcátek netroufl.
20:10:59
23.01.2026
23.01.2026

palinator
-> Milan 136:
Takhle couval můj děda se stodvacítkou. Jako by to bylo včera.
Takhle couval můj děda se stodvacítkou. Jako by to bylo včera.

19:52:22
23.01.2026
23.01.2026

Milan 136
-> Borderer 23.01.26 13:47:06: Myslíš na mé 17 let staré Octavii? Mám 3 zrcátka a nikdy jsem se neotáčel. Ty couváš otočenej a pravou rukou se držíš za sedadlo spolujezdce?
www.instagram.com/reel/DR R_9rvjNPj?igsh=aDVla...
www.instagram.com/reel/DR R_9rvjNPj?igsh=aDVla...
19:38:43
23.01.2026
23.01.2026

palinator
-> Jirik_Tuňák1983 23.01.26 18:06:22:
A ty co se otáčej s hlavou vystrčenou z okýnka jako pan Pávek z Vetřiesky, ty patří do které kategorie?
Když jsme u té jízdy zručnosti...
A ty co se otáčej s hlavou vystrčenou z okýnka jako pan Pávek z Vetřiesky, ty patří do které kategorie?

Když jsme u té jízdy zručnosti...
19:24:55
23.01.2026
23.01.2026

Sita
-> Jirik_Tuňák1983 23.01.26 18:06:22: prdele tak ja zase spatne 

18:56:29
23.01.2026
23.01.2026

StepaNoFUN
-> Jirik_Tuňák1983 23.01.26 18:06:22: Tak ono je to taky dany tim, ze osobak ma minizrcatka kvuli vzhledu a aerodynamice, kdezto dodavka/nakladak maj zrcatka, ve ktetejch i neco vidis a ne jen tusis.
Jako treba to spodni panoramaticky zrcatko je za mne silne navykovy.
Jako treba to spodni panoramaticky zrcatko je za mne silne navykovy.
18:15:13
23.01.2026
23.01.2026

isti
-> palinator 23.01.26 13:40:40: Si myslím že u lpg škodvky medzi ac a karb je na hadici elektroventil.
18:06:22
23.01.2026
23.01.2026

Jirik_Tuňák1983
-> David29 23.01.26 15:49:35: My jsme se v autoškole normálně otáčeli. Před 27 lety to tak normálně bylo.
Taky když se podíváš na nějaké jízdy zručnosti, kde mají na čas ty lidi projet slalom a ještě někam zajet, tak jako parodi tam nejvíc kosí kužely právě zevlové, co jezdí podle zrcátek.
Ty jsi odkojenej náklaďákem s pokrouceným náhledem na svět, tak se třeba postav na hlavu a při couvání se třeba kutálej. Taky v osobáku před couváním pustíš výstražný, 2x zatroubíš, vyplašíš tím babky v okolí a teprve pak se do toho pustíš? Já se tím vždycky hrozně bavím. Jasná identifikace řidiče a nemusí mít ani tričko - "Kulatá lopata is my best friend".
Taky když se podíváš na nějaké jízdy zručnosti, kde mají na čas ty lidi projet slalom a ještě někam zajet, tak jako parodi tam nejvíc kosí kužely právě zevlové, co jezdí podle zrcátek.
Ty jsi odkojenej náklaďákem s pokrouceným náhledem na svět, tak se třeba postav na hlavu a při couvání se třeba kutálej. Taky v osobáku před couváním pustíš výstražný, 2x zatroubíš, vyplašíš tím babky v okolí a teprve pak se do toho pustíš? Já se tím vždycky hrozně bavím. Jasná identifikace řidiče a nemusí mít ani tričko - "Kulatá lopata is my best friend".15:49:35
23.01.2026
23.01.2026

David29
To otáčení při couvání nechápu, to nevím kde se to ty lidi učí. Od toho jsou v autě zrcátka.
-> Sita: Tam není žádnej test, je tam i kontrolka, která svítí podle řidiče a spolujezdce. Zapípá to jen na začátku, nebo když se během jízdy odpoutáš.
To zase naopak ocenuju, že neměli potřebu posádku srát pípáním, když se někdo nepřipoutal
-> Sita: Tam není žádnej test, je tam i kontrolka, která svítí podle řidiče a spolujezdce. Zapípá to jen na začátku, nebo když se během jízdy odpoutáš.
To zase naopak ocenuju, že neměli potřebu posádku srát pípáním, když se někdo nepřipoutal
15:02:57
23.01.2026
23.01.2026

StepaNoFUN
-> Borderer 23.01.26 13:47:06: Já u služebáku koukám jen do zrcátek. Otočit by mi bylo howno platný, protože bych si jen zkontroloval nákladovej prostor. Vzadu jaksi nejsou okna. :-D
13:47:12
23.01.2026
23.01.2026

Nwkt
13:47:06
23.01.2026
23.01.2026

Borderer
-> Milan 136: Pokud při couvání jen koukáš do televize a na 100% tomu věříš, tak chápu, že ti to přijde divný. Já, jakožto zástupce dinosaurů, mající v autě pípáky nebo vůbec nic, se během couvání běžně otáčím dozadu nebo různě natahuju, protože technicky vzato se připoutat až nakonec je ve výsledku rychlejší, než furt čudlat zrcátka přesně tam, kam potřebuju.
13:40:40
23.01.2026
23.01.2026

palinator
-> Bukaj 23.01.26 12:19:39:
K čemu je dobrý pumpovat benzín se zapnutým klíčkem?
Já nad tim teda nijak nepřemejšlim, ale zpravidla se poutám až za jízdy. Nebo u kadle-kadle v době, než se celej ten krám namaže.
Takže ano, Ovce tupě bimbá během startování. Fabie to naštěstí nemá
Stejně ta Fabie je nejlepší auto co jsem kdy měl 
K čemu je dobrý pumpovat benzín se zapnutým klíčkem?
Já nad tim teda nijak nepřemejšlim, ale zpravidla se poutám až za jízdy. Nebo u kadle-kadle v době, než se celej ten krám namaže.
Takže ano, Ovce tupě bimbá během startování. Fabie to naštěstí nemá
Stejně ta Fabie je nejlepší auto co jsem kdy měl 
13:37:07
23.01.2026
23.01.2026

Nwkt
-> Milan 136: Ne, blokuje to převodovku 

13:27:15
23.01.2026
23.01.2026

Milan 136
-> Borderer 23.01.26 13:14:45: Se zaplým pásem nejde couvat?
13:14:45
23.01.2026
23.01.2026

Borderer
-> darklord: Třeba když potřebuješ couvat? Já obecně jako první nastartuju a pak až teprve dělám veškeré úkony spojený s odjezdem. Od sundání bundy, přes podrbání na zadku po vycouvání z parkovacího místa. Proto taky inteligentní auta, včetně těch 25 let starých Volv pípají až po dosažení 15km/h. A couvat můžeš libovolně rychle aniž by se to pustilo. 

13:09:18
23.01.2026
23.01.2026

minno
-> Bukaj: Nič v zlom, ale toto ma pobavilo: "třeba to nechytí a bude potřeba to řešit"
Si normálne predstavujem, ako v dnešnom svete u bežných a denne jazdiacich áut + bežní šoféri, sadajú za volant s pocitom, že radšej sa nejdem pútať, pretože čo ak to nechytí
Si normálne predstavujem, ako v dnešnom svete u bežných a denne jazdiacich áut + bežní šoféri, sadajú za volant s pocitom, že radšej sa nejdem pútať, pretože čo ak to nechytí
12:19:39
23.01.2026
23.01.2026

Bukaj
-> darklord 23.01.26 10:25:03: U130 LPG teď v zimě (v létě startuju na LPG) zapnu klíček, jdu do motoru načerpat benzín, pak si sednu a startuju...
A u ostatních aut se poutám až když vyjíždím na hlavní z naší "obytné zóny".
A většina lidí se opravdu nepoutá před startem - vždyť je to blbost - třeba to nechytí a bude potřeba to řešit. Nebo dost lidí po vyjetí ze zahrady/garáže jde zavřít bránu/vrata...

A u ostatních aut se poutám až když vyjíždím na hlavní z naší "obytné zóny".
A většina lidí se opravdu nepoutá před startem - vždyť je to blbost - třeba to nechytí a bude potřeba to řešit. Nebo dost lidí po vyjetí ze zahrady/garáže jde zavřít bránu/vrata...
10:42:53
23.01.2026
23.01.2026

Sita
-> David29 23.01.26 10:03:49: V dobach vzniku toho saaba bylo nejspis prilis slozity a nakladny vyvijet zarizeni, ktery by ten test spustilo az po rozjezdu a dosazeni nejaky rychlosti, jako to maji moderni auta. Tak to proste placli na 15 no 

10:25:03
23.01.2026
23.01.2026

darklord
-> David29 23.01.26 10:03:49: kto sa neputa nez zapne klicek?!
10:03:49
23.01.2026
23.01.2026

David29
Od doby co mám Saaba mě štvala jedna věc - dvojité pípání, když zapnu klíček. Chtěl jsem toto uvítání vypnout, prý nejde. Tak jsem holt s tím žil, občas jsem i dřív vyrazil než to dopípalo.
Nedávno po 2,5 letech vlastnictví jsem zjistil, že je to to varování na to, že nejsem připoutanej
Tvl, kdo se poutá než zapne klíček?
A trochu jsem Saaba podcenil, myslel jsem si že nemá čidlo u spolujezdce na pás (Volvo z téhož roku ho myslím nemělo)
Nedávno po 2,5 letech vlastnictví jsem zjistil, že je to to varování na to, že nejsem připoutanej

Tvl, kdo se poutá než zapne klíček?

A trochu jsem Saaba podcenil, myslel jsem si že nemá čidlo u spolujezdce na pás (Volvo z téhož roku ho myslím nemělo)
21:18:17
04.10.2025
04.10.2025

David29
Hele, a jak je kombinace varovná světla + obrysovky?
To pak obrysové světlo natvrdo zhasne aby blikalo oranžové? To je dost na hovno...
Když budu někde nouzově stát za snížené viditelnosti, nechám svítit obrysovky právě proto, abych byl vidět
To pak obrysové světlo natvrdo zhasne aby blikalo oranžové? To je dost na hovno...
Když budu někde nouzově stát za snížené viditelnosti, nechám svítit obrysovky právě proto, abych byl vidět
18:40:08
04.10.2025
04.10.2025

Jirik_Tuňák1983
-> castrol 04.10.25 17:05:25: A pan Spock je taky spokojenej? 

17:05:25
04.10.2025
04.10.2025

castrol
ja to mám takto
22:24:17
02.10.2025
02.10.2025

minno
-> Syny 02.10.25 21:06:51: Nepáči sa mi to vizuálne a práveže mám pocit, že v gro prípadoch to dobre nevidno. Svetlo smerovky často zaniká v svetle hlavného svetla.
Ono celkovo sa dnes tie svetlá kombinujú divoko. Myslím kombináciu edisoniek a LED.
Jednak jednotlivo v rámci združenej lampy, potom predok vs. zadok a pod.
Alebo ultra super moderné auto, LED svetlomety predok zadok a v osvetlení ŠPZ a v interiéri edisonky
Mne také kombinácie strašne bijú do očí.
Všetko som pomenil za LED.
Ono celkovo sa dnes tie svetlá kombinujú divoko. Myslím kombináciu edisoniek a LED.
Jednak jednotlivo v rámci združenej lampy, potom predok vs. zadok a pod.
Alebo ultra super moderné auto, LED svetlomety predok zadok a v osvetlení ŠPZ a v interiéri edisonky

Mne také kombinácie strašne bijú do očí.
Všetko som pomenil za LED.
21:14:13
02.10.2025
02.10.2025

saskyn2
-> Syny: jj natáčecí ledky
21:06:51
02.10.2025
02.10.2025

Syny
-> saskyn2 02.10.25 19:33:54: Co jsou dynamicky ledky? Ze to sviti do zatacek?
-> minno: Co tady s Dejvem mate proti tem blinkrum na vnitrni strane svetla? Vsak kazdej snad porad vidi na jakej strane auta to blika, ne?
A na kruhaci je to naopak praktictejsi, protoze blinkry na boku svetla, jak se to delavalo v praveku, jsou diky natoceni aut prijizdejicich po kruhaci dost blbe videt.
-> minno: Co tady s Dejvem mate proti tem blinkrum na vnitrni strane svetla? Vsak kazdej snad porad vidi na jakej strane auta to blika, ne?
A na kruhaci je to naopak praktictejsi, protoze blinkry na boku svetla, jak se to delavalo v praveku, jsou diky natoceni aut prijizdejicich po kruhaci dost blbe videt.20:06:46
02.10.2025
02.10.2025

saskyn2
-> David29: Ufff spadnul mi kámen ze srdce


