Asistenti a ovládání moderních aut

prohledat
967 příspěvků (zobrazeno 101 až 150) od 19.11.2024 do 10.06.2026, založil/a Syny
řadit dle data
11:27:05
30.01.2026
David29
-> saskyn2: Tak nouzák špatná věc není, ale když jsou závady co ŘJ neumí rozpoznat? Vůbec se tím nevyužívá potenciál celého nouzáku

Ajo, já zapomněl že to stojí peníze. Proto se chvíli tlačila ta debilita s dotykovejma displejema.
upraveno 1x, naposled 30.01.2026 11:27:46
11:23:50
30.01.2026
saskyn2
-> David29: Protože ten vypínač by něco stál, byl by to zdroj dalších potenciálních problémů(vypínačů na airbag jsem už taky vyměnil dost) a hlavně by ho pak někdo přepnul a zapomněl na to a pak by to vozil do servisu. Prostě je to píčovina, jako řidič tomuhle v 99% nerozumíš, a jako mechanik si umíš poradit jinak4
11:15:31
30.01.2026
David29
-> saskyn2: To sice můžu a dělal jsem to, ale v nouzáku mi to přišlo jako kultivovanější "tupý" chod.
Odpojil jsem od regulátoru W co jde do turba, ale přišlo mi to stejný a do nouzáku mi to nespadlo (proto jsem to pořádně nezkoušel)

Bavím se o vypínači podobném, jako na airbag. Třeba v motorovém prostoru, u pojistkovky nebo tak něco

No tu píčovinu se šlapáním na brzdu nekomentuju, to vymyslela píča. Díkobohu tohle v autě nemám
11:10:54
30.01.2026
Nwkt
-> saskyn2: 3 3 3
11:09:12
30.01.2026
saskyn2
-> Nwkt: pro představu jak funguje řidič, ráno mi psala pani s B8 že jí ten krám už zase nestartuje, že se jen rozsvítí kontrolky a zapne topení a nic to neudělá. Na dotaz jestli mačká pedál brzdy pak už neodpověděla, něco mi říká že už jí to jede. A ted si představ že tomuhle materiálu by tam David dal nějaký tlačítko na nouzáky...to bych už tady z toho zešedivěl3 3
11:06:01
30.01.2026
saskyn2
-> David29: A ty nemůžeš v tom případě jet jako by to bylo v nouzáku, tj nešlapat moc na plyn a nevytáčet motor? Potřebuješ na to tlačítko? Není to tam protože by si to spousta těch strašně inteligentních řidičů přepla a pak všude po internetech nadávala co to je za jebku a vozila to do servisu3
A když už teda nutně potřebuješ nouzák, tak jako uvědomělý řidič snad můžeš odpojit konektor, nebo podtlak na regulaci turba...
11:04:50
30.01.2026
Nwkt
-> David29: prosím zde se přihlaš www.skoda-kariera.cz/prac e-ve-skoda/.../53161
10:50:34
30.01.2026
David29
Když je problém na motorou a ŘJ to pozná, hodí auto to "nouzáku" a dle toho to (ne)jede. Někdy zbytečně nesmyslně - třeba když je nepatrný únik tlaku za intercoolerem.

Ovšem když ty jako řidič poznáš problém narozdíl od ŘJ, třeba když turbo začne brát olej, manuálně to přepnout do nouzáku prostě nejde.

To jsou fakt chytrý auta, to bych blil 6
upraveno 2x, naposled 30.01.2026 10:52:11
09:35:27
26.01.2026
ajok
-> palinator 26.01.26 08:37:09: právě i na 0 to delalo
08:37:09
26.01.2026
palinator
-> Nwkt 25.01.26 11:43:20:
Nenastavuje se tam, kolikrát to má bliknout?

Jinak s vypínačem světel na "0" to rozsvěcení nefunguje ne?
upraveno 1x, naposled 26.01.2026 08:37:53
18:35:31
25.01.2026
ajok
-> Nwkt 25.01.26 18:30:19: to abych si udelal FMEA, co jak chci, aby se vlastne chovalo...3
18:30:19
25.01.2026
Nwkt
-> ajok: Buď po otevření dveří nebo po zapnutí zapalování. No a jak bys do toho parkovacího místa zajel? 3
18:27:13
25.01.2026
ajok
-> Nwkt 25.01.26 17:50:54: jj, je to 3/2010 a pri odemceni se pak odklopi? to by bylo dobre, teda jen nestat neke u zdi :)
-> saskyn2 25.01.26 18:10:06: tak to zkusim...
-> saskyn2 25.01.26 18:06:46: cisla nevim, vim, ze ridicova ma tlacitka
upraveno 1x, naposled 25.01.2026 18:28:57
18:10:06
25.01.2026
saskyn2
-> ajok: A bez hadičky to poteče na podběh, prd se stane, ale když si ji vyrval tak ji tam zezhora nasun a dole povol jeden šroubek a vytahni ji vzadu za podběhem aby to odkapávalo ven. Hlavně ji pořádně vyčisti když už ji máš venku
18:06:46
25.01.2026
saskyn2
-> ajok 25.01.26 17:32:02: pokud má tlačítka s číslama tak je pamětová. Pokud máš deštak tak to 100% přes den nesvítí, leda možná pokud necháš vypínač na rozsvícený světla, to ted z hlavy nevím. Podsvit zrcátek s tímhle nemá nic společného a jak píše nwkt, pokud máš 2010 tak tam jde nakodovat sklápění na podržení klíčku.
17:50:54
25.01.2026
Nwkt
-> ajok 25.01.26 17:32:02: To je model 2010 že? Tam se zrcátka dají lehce nakódovat na sklápění při držení zamykání dálkou
17:45:52
25.01.2026
Tomaso435
-> ajok 25.01.26 17:32:02: uz sem viděl jaknjel typek jen s pravým zrcátkem páč se mu to ridicovo vysralo 3 ale je to hold moderní mít vooobrovský auto a bez toho by se jinak nikam ani nevešel
17:32:02
25.01.2026
ajok
-> saskyn2 25.01.26 17:24:36: ted je to teda zhasnuty cely, ani ta zrcatka nesviti (to mohla byt jako alternativa, ale oni svitit hlavnima svetlama a kdyz to clovek nechce, tak nicim...), to ma byt na pravym nebo na levym, ty zrcatka se zaklapeji a pritelkyne uz je vzala silou rukou, aby je odklopila... sedacky nevim, ta ridicova ma tlacitka, ale pri pouziti druheho klice se nic nemenilo
-> saskyn2 25.01.26 17:26:10: jo auto tam je, ale to ve dne svitilo a pak zas najednou jsem nesvitil :/
jeste Jirko, chtel jsem procistit tu hadicku odvodnovaci u vicka nadrze, narval jsem do ni drat a vytrhl ji celou, jak tam nekdo mohl vymyslet tak malou dirku :(, kam mi to ted potece, nekam do auta, asi ji tam uz lehce nedam zpet?
upraveno 1x, naposled 25.01.2026 17:42:33
17:28:02
25.01.2026
Nwkt
-> saskyn2: Myslím že tohle si zrovna drží i bez toho, resp. záleží taky jaká personalizace tam je kódovaná.
17:26:10
25.01.2026
saskyn2
-> ajok: Děšták a snímač světla jsou v jednom. A na světla máš auto/tunel nebo jen tři polohy?
17:24:36
25.01.2026
saskyn2
-> ajok: tak snad vidíš na držáku zrcátka jestli je dešták ne? Sedačky jsou elektrický obě a řidičova s pamětí?
-> Nwkt: jí jsem žil v tom že jen s pamětí, ale je to možný, schválně to vyzkouším3
17:18:19
25.01.2026
ajok
-> saskyn2 25.01.26 16:41:58: nevim, nema to ani xenony, business to ma byt4
co to ma s destakem? za deste se mi sterace rozbehly a byl jsem nastvanej, ze si to dela co chce, pri otevirani teda mrholilo...
-> Nwkt 25.01.26 16:48:17: el. sedacky to ma
upraveno 2x, naposled 25.01.2026 17:21:21
16:48:17
25.01.2026
Nwkt
-> saskyn2: Nn, je to i bez sedaček myslím
16:41:58
25.01.2026
saskyn2
-> ajok 25.01.26 15:19:44: to máš nějakou sociálku bez deštáku, jinak to určitě ve dne nesvítí, není důvod.
16:40:51
25.01.2026
saskyn2
-> Nwkt 25.01.26 13:20:37: 33to by musel mít personalizaci, tj mít pamět v sedačce ne?
-> StepaNoFUN 25.01.26 14:35:23: samozřejmě že spotřeba je tam 00prd, hlavně se tam dá nastavit 10s místo 30s.Když už by mě to z nějakého důvodu sralo, tak že se opořebovávají výbojky, určitě ne kvůli spotřebě, takže u halogenů fakt není důvod to vypnout. Za mě to je fajn třeba na parkovišti před hornbachem člověk hned vidí kde auto stojí, vidí na cestu domů před autem, nebo v zhasnuté garáži.
15:19:44
25.01.2026
ajok
-> Nwkt 25.01.26 13:20:37: z druhyho jsem vyndal baterku a ulozil mezi zalozni klice4

normalne ve dne to svitilo
upraveno 1x, naposled 25.01.2026 15:31:35
14:35:23
25.01.2026
StepaNoFUN
Delate jako by zapnuty svetla delaly minimalme +2l va spotrebe.
13:36:41
25.01.2026
Tomaso435
-> Nwkt 25.01.26 11:14:30: u Toyoty proace city to jede furt. Ale to neřeším, to nejde na můj účet.
13:20:37
25.01.2026
Nwkt
-> saskyn2: Ještě tu čuduju zradu, že to vypne a bude se divit že to na druhým klíči pořád funguje 3
13:18:57
25.01.2026
saskyn2
-> Syny 25.01.26 13:17:15: -> Nwkt 25.01.26 11:14:30: tvl že se nestydíte kluci takhle mu zkazit radost jak vyzrál nad hloupejma vývojářema3 3
13:17:15
25.01.2026
Syny
13:01:58
25.01.2026
Tomaso435
-> ajok: tam máte ještě sníh? :-O
12:49:58
25.01.2026
ajok
-> Nwkt 25.01.26 12:06:07: jj 157 , ja chci hlavne to EDS4 vcera jsem musel zcouvat kopec a napodruhy jsem to vyjel s vypnutym ESP
12:06:07
25.01.2026
Nwkt
-> ajok: Jestli chceš udělat korekci tachometru tak se musíme už někdy sejít 3
11:43:20
25.01.2026
Nwkt
-> ajok: To pouze zapne nebo vypne trojblik. žádná korekce tam není, to je rychlostní omezení nejspíš
11:28:21
25.01.2026
ajok
-> Nwkt 25.01.26 11:14:30: diky, vypnul jsem comming i living4 jeste jsem si tam vsiml comfort blikani? to jde nastavit treba rychlost blikani? nezkousel jsem a korekce tachometru, ale tam je plus a minus 10, to je teda hodne hrube...
11:14:30
25.01.2026
Nwkt
-> David29: Jasně že se to zapíná jenom po tmě. Přes den se to nezapne. A dá se to vypnout v menu
09:48:53
25.01.2026
David29
Mě se u Saaba zase pro změnu po nastartování při určité teplotě samo zapne vyhřejvání zadního okna (+zrcátka). A sere mi to, musím na to myslet a vypínat to. Kravina 1
09:38:04
25.01.2026
David29
Kterej idiot vymyslel, ze se pri odemceni auta rozsviti hlavni svetla?
Tak kromě toho že je to světelnej smog, tak v návaznosti na to jak se mají tlumená světla vypínat a používat jen obrysovky to je úplnej nesmysl.

Bych očekávál, že když jsou ta auta tak ultrahyperssuper výkoně chytrá, že samo to funcki vypne třeba při okolním osvětlení
09:30:08
25.01.2026
ajok
-> Syny: se vsim o nekolik litru, jak jsi na to zas prisel?9 kolega se scoutem, co se prestehoval od kolina na vysocinu taky rikal, ze jezdi hned o 2l vys4
Jako ecorally jezdec ze me asi nebude, ale 1.8T dalky jezdim bezne 9,5 l LPG (do prace ne, to mam tak 12), podobnou spotrebu (pres 9) jsem mel i Balkan rapidem, ale to jsem se chtel projet, ne setrit. Feldu 1.3 mpi jsem dostal i po 7 LPG, to jsem neseslapnul plyn a byla tak priskrcena, ze mela maximalku asi 120. Passatem jsem mel do prace 5,2 CNG, pritelkyne jede do prace 4,1 a domu 4,3 CNG a octavkou ted mela krasnych 8,5 nafty3 dal jsem ted novej termostat a cidlo teploty, tak uvidime...
08:38:40
25.01.2026
Syny
-> ajok 25.01.26 03:24:36: Tak leaving home si muzes vypnout na maxidotu, alespon i u Golfa co jsem mel to slo. Ale jako jestli po tricetisekundovym rozsviceni svetel uz nenastartujes, tak to je problem uplne nekde jinde 3 A o tej zvysenej spotrebe to snad nemyslis vazne, ze ne... Zrovna ty, kterej se vsim jezdi o nekolik litru vic jak ostatni 3
-> Sita 25.01.26 07:50:54: Tak v infotainmentu si to musez vypnout/zapnout, pripadne prenastavit delku sviceni.
07:50:54
25.01.2026
Sita
-> ajok 25.01.26 03:24:36: jako blbost to asi je, i kdyby to melo bejt jen denni sviceni. A ne jen kvuli ubytku, ale je to proste zbytecnej svetelnej smog. Musim se podivat jak to ma octa a jestli to vubec jde prenastavit 3
07:49:43
25.01.2026
King
07:07:10
25.01.2026
Pavel P..
-> vhml: 47 47
06:30:28
25.01.2026
vhml
-> ajok 25.01.26 03:24:36: spis bych zacal vymenou baterky 3
03:24:36
25.01.2026
ajok
Kterej idiot vymyslel, ze se pri odemceni auta rozsviti hlavni svetla? to bude prvni, co dam u passata pryc, az teda poridim lepsi diagnostiku. Jako clovek jde v mrazu k autu, modli se aby nastartoval, odemce, roznou se svetla a veskera nadeje na start vozu je pryc 3
Navic ikdyz se to povede, tak pak musi altik to dobit, zvysuje se spotreba a o snizeni zivotnosti baterie nemluve.
18:38:33
24.01.2026
palinator
-> King 24.01.26 09:11:24:
Já se zase bojim, že mi ujede vozejk a nabere auto vedle. 3
Na Golfu je kamera s asistentem vyparkování (o čemž teda můžu říct, že je kurva dobrá věc) z Ovce je zase docela dobře vidět. V 95 % případů nakupuju v Globusu, kde jsou místa široký na dodávku.
12:49:43
24.01.2026
David29
-> Tomaso435: Když jsem se v ulici musel vyhnout s jiným osobákem - tak jsem tu ulici odcouval normálně podle zrcátek.
A pomalu to nebylo, nebot jsem mu na tu zpátečku ujel
12:33:13
24.01.2026
Jirik_Tuňák1983
-> castrol 24.01.26 12:09:47: To už měla žena u dvojkového Brava, které šlo na trh 2007. Ta couvá podle zrdcádtkek taky. Okno malé, sloupky široké půl metru.
upraveno 2x, naposled 24.01.2026 12:33:46
12:09:47
24.01.2026
castrol
-> Sita: nové autá majú zadné okná ako módny doplnok a nie funkčnú vec
Extreme Tyres