skoda.virt.cz
stránky o vozech Škoda 105-136, Rapid, Garde a jejich předchůdcích
Asistenti a ovládání moderních aut
21:58:48
01.02.2026
01.02.2026

StepaNoFUN
-> David29 01.02.26 21:53:26: Bez niceho to vetsinou je u aut, ktery nemaj startovaci rele. U tech s relatkem (ktery se priznam je dost navykovy stejne jako trojblik atd. - a tim, ze tohle vyuzivam si jako polovodic nepripadam) je to dost nebezpecny prave pro ty polovodice.
21:53:26
01.02.2026
01.02.2026

David29
-> saskyn2: " Chtěl bys teda startování bez spojky s nutností neutrálu"
Ne, já nepotřebuju ani jedno
Jestli to je pro někoho nebezpečný, je tak trochu jeho boj a nikdo dotyčného jezdit nenutí. Právě těmhla věcma se z lidí dělaj polovodiči
Ne, já nepotřebuju ani jedno
Jestli to je pro někoho nebezpečný, je tak trochu jeho boj a nikdo dotyčného jezdit nenutí. Právě těmhla věcma se z lidí dělaj polovodiči
21:51:21
01.02.2026
01.02.2026

saskyn2
-> David29 01.02.26 20:39:13: Hele asi nerozumíme. Chtěl bys teda startování bez spojky s nutností neutrálu, což je pro většinu větší opruz než šlápnout na spojku, nebo startování bez ničeho což je pro dost velkou část nebezpečné? Za mě je prostě ta spojka nejmenší zlo kterým se to dalo vyřešit.
21:33:49
01.02.2026
01.02.2026

StepaNoFUN
-> David29 01.02.26 21:14:16: Tak treba Transit. Startovani klickem - Manual - start se spojkou. Automat - nenecha te to vyndat klic dokud nedas na volici P. A pak samozrejme startujes proste otocenim klicku. Nebo i dalkove pres telefon, coz manual neumoznuje.
A uvedom si, ze tim klickem neovladas starter, ale davas impuls pro rele, ktere ma za ukol nastartovat. Takze toci, dokud nedojde cas, ci nebezi motor. A jestli nekdo stoji pred autem, nebo auto jede to rele fakt nezajima.
U tlacitkovyho startu tim seslapnutim spojky (nebo brzdy u automatu) si volis jestli startujes, nebo jen zapnes zapalovani.
A uvedom si, ze tim klickem neovladas starter, ale davas impuls pro rele, ktere ma za ukol nastartovat. Takze toci, dokud nedojde cas, ci nebezi motor. A jestli nekdo stoji pred autem, nebo auto jede to rele fakt nezajima.
U tlacitkovyho startu tim seslapnutim spojky (nebo brzdy u automatu) si volis jestli startujes, nebo jen zapnes zapalovani.
21:14:16
01.02.2026
01.02.2026

David29
-> StepaNoFUN: No nevím jestli je nutný nechat si děti hrát bez dozoru v autě, ale kdyžtak se nabízí řešení zde:
už před 20lety nešli auta/autobusy s kvaltem nastartovat, musel tam být prostě neutrál.
No a nebo v době všeho ultramegasuper chytrýho, dětskej zámek na to úžasným dotykovým displeji, ne? :)
už před 20lety nešli auta/autobusy s kvaltem nastartovat, musel tam být prostě neutrál.
No a nebo v době všeho ultramegasuper chytrýho, dětskej zámek na to úžasným dotykovým displeji, ne? :)
20:47:15
01.02.2026
01.02.2026

StepaNoFUN
-> David29 01.02.26 20:39:13: Davide ja jsem jako kluk otocil klickem u S100. Nesel vyndat ze zapalovani. A ja si jako kluk v tom aute hral. Nastesti se nestalo nic horsiho, nez ze tata oprenej o vlek najednou lezel na zemi...
Takze nejaky zmacknuti blikajiciho cudlitka....
Takze nejaky zmacknuti blikajiciho cudlitka....
20:41:17
01.02.2026
01.02.2026

David29
-> ajok: Tak to nebylo míněno jako nutnost.. Ale když už to auto nouzák nastavuje dle sebe, proč to nemít i jako možnost volby?
To je jako ty hrozně chytrý telefony, s kterejma se všichni výrobci chlubí... A v kterém se dá nastavit automatické zapnutí, nebo který telefon se zapne při aktivaci budíku?
Aha, já jen že tohle uměli starý telefony úplně normálně...
To je jako ty hrozně chytrý telefony, s kterejma se všichni výrobci chlubí... A v kterém se dá nastavit automatické zapnutí, nebo který telefon se zapne při aktivaci budíku?
Aha, já jen že tohle uměli starý telefony úplně normálně...
20:39:13
01.02.2026
01.02.2026

David29
-> saskyn2: Asi si nerozumíme.
Tvůj postup přece neznamená, že musí být povinné hamtání spojky od výrobce.
Jestli ty máš rituál že sedíš před startem v autě vzhůru nohama - to ti vymlouvat nebudu. Ale proč to musí bejt povinně pro všechny?
-> Syny: Jo, s dětma to je častej argument. A už ti ho zmáčkla, nebo se bavíme o teorii jako třeba kdyby náhodou?
Tvůj postup přece neznamená, že musí být povinné hamtání spojky od výrobce.
Jestli ty máš rituál že sedíš před startem v autě vzhůru nohama - to ti vymlouvat nebudu. Ale proč to musí bejt povinně pro všechny?
-> Syny: Jo, s dětma to je častej argument. A už ti ho zmáčkla, nebo se bavíme o teorii jako třeba kdyby náhodou?
20:25:41
01.02.2026
01.02.2026

ajok
-> Syny 01.02.26 20:18:56: jako ja v tomdle s Davidem souhlasim, protoze mam rad moznost volby, pohon vsech kol, auto bez strechy atp.
ale s tim tlacitkem na nouzak prekvapil i me:)
ale s tim tlacitkem na nouzak prekvapil i me:)20:18:56
01.02.2026
01.02.2026

Syny
-> David29: Aneb, svět podle Davida
Já mam třeba startovací tlačítko na středovém panelu a jsem rád, že ta spojka se zmáčknout musí. Tlačítko hezky bliká a láká ke zmáčknutí a fakt nestojím o to, aby mi auto nastartovala dcera, nedej bože ještě se zařazenou rychlostí. Ono by se to klidně mohlo stát omylem i mě.
Já mam třeba startovací tlačítko na středovém panelu a jsem rád, že ta spojka se zmáčknout musí. Tlačítko hezky bliká a láká ke zmáčknutí a fakt nestojím o to, aby mi auto nastartovala dcera, nedej bože ještě se zařazenou rychlostí. Ono by se to klidně mohlo stát omylem i mě.20:18:03
01.02.2026
01.02.2026

ajok
-> Bukaj 01.02.26 18:55:29: ono to je hodne o gumach, jestli niva mela ty origo 4x4 silnicni, tak projede snad min, nez felda eds na vranikach green diamond
a doufejme, ze mel zarazenou uzaverku, ono ne u kazde nivy ji lze zaradit...
ja na te nove mam ty origo gumy na predku (asi 6mm) a je to hruza, zas neubyvaji, je to jak 20lete OR 34 :), vzadu mam kamy 232 a ty jsou super, jeste i sjety na 3mm berou paradne ve snehu. Ted jsem poridil gumy pirelli scorpion, ktere dava cano car na nove nivy, misto tech hroznych origo.
Jinak ja se zatim jen loni ztrapnil na trialu :), jilovita hlina dokonale zalepila i ty kamy a niva hrabala vsema ctyrma uprostred kopecka na miste, mit treba vranik T3, tak to vyjedu jak nic, ale pak se s tim zas skoro neda jezdit po silnici a ja kdyz jedu na 10tis.km silnice 500km teren, tak to pro me zrovna neni.
-> Tomaso435 01.02.26 19:02:17: vzdyt ja s tou nivou nejezdim ani v soli, aby mi neschnila... takovy drahy auto, uz bych za ni mel asi 7 passatu :)
a doufejme, ze mel zarazenou uzaverku, ono ne u kazde nivy ji lze zaradit...
ja na te nove mam ty origo gumy na predku (asi 6mm) a je to hruza, zas neubyvaji, je to jak 20lete OR 34 :), vzadu mam kamy 232 a ty jsou super, jeste i sjety na 3mm berou paradne ve snehu. Ted jsem poridil gumy pirelli scorpion, ktere dava cano car na nove nivy, misto tech hroznych origo.Jinak ja se zatim jen loni ztrapnil na trialu :), jilovita hlina dokonale zalepila i ty kamy a niva hrabala vsema ctyrma uprostred kopecka na miste, mit treba vranik T3, tak to vyjedu jak nic, ale pak se s tim zas skoro neda jezdit po silnici a ja kdyz jedu na 10tis.km silnice 500km teren, tak to pro me zrovna neni.
-> Tomaso435 01.02.26 19:02:17: vzdyt ja s tou nivou nejezdim ani v soli, aby mi neschnila... takovy drahy auto, uz bych za ni mel asi 7 passatu :)
20:15:39
01.02.2026
01.02.2026

saskyn2
-> David29: Bud si nerozumíme nebo nevím. Jasně že to vylučuje pokud musím hledat neutrál. Nevidím nějak žádný důvod startovat s neutrálem. Prostě nastartuju, dám rychlost co potřebuju a vyrážím. Na co budu před tím ještě lovit neutrál kvůli startu.
A jestli Ty osobně máš vždy neutrál tak gratuluju, ale řekl bych že drtivá většina řidičů to tak nemá a startuje prostě s vyšláplou spojkou, na co si to zbytečně komplikovat.
A jestli Ty osobně máš vždy neutrál tak gratuluju, ale řekl bych že drtivá většina řidičů to tak nemá a startuje prostě s vyšláplou spojkou, na co si to zbytečně komplikovat.
20:00:56
01.02.2026
01.02.2026

David29
-> saskyn2: A ona nepovinnost šlapat na spojku snad vylučuje tvůj popis...? Ne
Já třeba manuál mám vždy v neutrálu, takže nic lovit nepotřebuju
Já třeba manuál mám vždy v neutrálu, takže nic lovit nepotřebuju
19:16:12
01.02.2026
01.02.2026

saskyn2
-> David29: Protože uživatelsky je rozhodně příjemnější šlapat na spojku než hledat neutrál. Prostě nohou automaticky šlápnu na spojku a rukou v tu chvíli už startuju. Jakmile mám nastartováno tak už řadím co potřebuju a vyrážím. Kdybych měl lovit nejdřív něco dinosauřím klackem, tak bych měl zaneprázdněnou ruku a můžu startovat až mám vyloveno, pak stejně tak jako tam musím zmáčknout spojku a zase přesunout ruku na klacek abych zařadil.
19:02:17
01.02.2026
01.02.2026

Tomaso435
-> Bukaj 01.02.26 18:55:29: když vzpomenu na naší škodu 105, s přívěsem na něm 2 kubiky brutálně přečnívajícího o zem drhnoucího dřeva, v zimách kdy bylo sněhu až po okna, krpálu do zatáčky kam o1 4x4 si ani neškrtla.... A tahle souprava to sice se třema lidma v zadu vytahla až k zahradě..... Myslím že bys byl hvězdou akce
a pandě hraje do karet váha no.
-> ajok: proč ničit ? šlapeš na to očividně furt , nejen do takovýho kopce... Jezdíš polem abys objel nevím co, 4x4 je zábavné auto... Tak jaký ničit? Byla by to vlastně taková malá tréningová jízda do práce ne :-D
a pandě hraje do karet váha no.-> ajok: proč ničit ? šlapeš na to očividně furt , nejen do takovýho kopce... Jezdíš polem abys objel nevím co, 4x4 je zábavné auto... Tak jaký ničit? Byla by to vlastně taková malá tréningová jízda do práce ne :-D
18:55:29
01.02.2026
01.02.2026

Bukaj
-> Tomaso435 01.02.26 17:17:52: To bych chtěl někdy zkusit se 130LPG
Ale fakt ty dvojkový Octávky jsou dobrý vozy - kromě té Pandy nebo co to bylo a nějakého E něco BMW to byly asi jediný "civilní" auta, který to vyjely nahoru. Kam se hrabaly některé "terénňáky"
A Niva tedy totál propadák.
Ale dost je to i o řidiči a stylu jízdy...

Ale fakt ty dvojkový Octávky jsou dobrý vozy - kromě té Pandy nebo co to bylo a nějakého E něco BMW to byly asi jediný "civilní" auta, který to vyjely nahoru. Kam se hrabaly některé "terénňáky"
A Niva tedy totál propadák.Ale dost je to i o řidiči a stylu jízdy...
17:51:31
01.02.2026
01.02.2026

ajok
-> Tomaso435 01.02.26 17:17:52: kdyz mi pujcis auto? svoje si nicit nebudu...
ale zaplat gumbalkan a muze me jet nivou, loni jsem chtel vyjet na nejvyssi misto v Rumunsku, kam vede alespon nejaka nezpevnena cesta (pres 2400mnm), ale nepralo tomu pocasi a u nivy zlobila elektrika/nove namontovanej plyn

ale zaplat gumbalkan a muze me jet nivou, loni jsem chtel vyjet na nejvyssi misto v Rumunsku, kam vede alespon nejaka nezpevnena cesta (pres 2400mnm), ale nepralo tomu pocasi a u nivy zlobila elektrika/nove namontovanej plyn
17:17:52
01.02.2026
01.02.2026

Tomaso435
-> ajok 01.02.26 12:35:20: hele , když seš takovej 4x4 offroad off všechno jezdec, proč se nejedes ukázat na takovýhle akce?
tam se ukáže co v tobě je
tam se ukáže co v tobě je

16:31:46
01.02.2026
01.02.2026

David29
-> Nwkt: Ano, proto píšu: "Takže vyřešit to lze tímhle směrem, jen se výrobcům osobáků nechce."
Ale zase na druhou stranu, je to fičura co vylučuje odskákání na kvalt v případě potřeby - takový to, že auto má dělat co chci já a ne co chce auto. Osobně nevidím problém v tom, si to sám zkontrolovat, že tam mám N.
Prostě kdo by chtěl, at si stoupá na brzdu/spojku, kdo nechce, tak si to sám ohlídá
Ale zase na druhou stranu, je to fičura co vylučuje odskákání na kvalt v případě potřeby - takový to, že auto má dělat co chci já a ne co chce auto. Osobně nevidím problém v tom, si to sám zkontrolovat, že tam mám N.
Prostě kdo by chtěl, at si stoupá na brzdu/spojku, kdo nechce, tak si to sám ohlídá
12:35:20
01.02.2026
01.02.2026

ajok
-> Bukaj 01.02.26 12:16:51: neco podobnyho se mi kdysi stalo s passatem nebo supem... ale asi sup 4x4, protoze jsem jezdil zatacky pres rucku a passat ma tlacitko misto rucky 
a s tim supem 4x4 se pri ceste na mereni dalo zazit i nejake dobrodruzstvi, treba, ze jsem do CZ Strakonice prijel zezadu po zasnezene polnacce :). Ikdyz v tom mam uz maglajz, nevim, ktery z tech automatu byla 4 kola - jestli sup nebo passat, protoze s jednim me duchodce nekde musel tlacit a nadaval, kudy to zas jedu, ja nadaval, ze to neni 4 kola, on ze priste bude ridit, jenze si nakonec stejne netroufl ridit automat. Nedavno jsem vzpominal, jak jsem jel s O2 v kalamite pres Horu sv.Sebestiana, to jsem byl fakt nastvanej, ze mi nedali 4kolu, nastesti ta O2 mela alespon EDS.
Tak jsem to nasel img.skoda-virt.cz/forum_u pload/.../7_608_181380__20 20-12-04_21-18-03_59.jpg a kecam sup byla dvokola teda, tendle B7 asi nemohl mit paku rucky? uz se mi to plete.

a s tim supem 4x4 se pri ceste na mereni dalo zazit i nejake dobrodruzstvi, treba, ze jsem do CZ Strakonice prijel zezadu po zasnezene polnacce :). Ikdyz v tom mam uz maglajz, nevim, ktery z tech automatu byla 4 kola - jestli sup nebo passat, protoze s jednim me duchodce nekde musel tlacit a nadaval, kudy to zas jedu, ja nadaval, ze to neni 4 kola, on ze priste bude ridit, jenze si nakonec stejne netroufl ridit automat. Nedavno jsem vzpominal, jak jsem jel s O2 v kalamite pres Horu sv.Sebestiana, to jsem byl fakt nastvanej, ze mi nedali 4kolu, nastesti ta O2 mela alespon EDS.
Tak jsem to nasel img.skoda-virt.cz/forum_u pload/.../7_608_181380__20 20-12-04_21-18-03_59.jpg a kecam sup byla dvokola teda, tendle B7 asi nemohl mit paku rucky? uz se mi to plete.
12:16:51
01.02.2026
01.02.2026

Bukaj
-> saskyn2 30.01.26 11:09:12: Když jsem měl Volvo asi týden v provozu, tak jsem někde při čekání na šraňkách vypnul motor a když se pak zvedly závory, auto mi nešlo nastartovat - startér ani ťuk. Už jsem chytal nerva, že budu muset řešit odtah, až mi po pár dlouhých vteřinách došlo, že mi bývalý majitel říkal, že když chci nastartovat, musím dát páku na "P" nebo "N"... 

12:09:55
01.02.2026
01.02.2026

Nwkt
-> David29: Třeba taková dvojková ofce jde s kvaltem startovat normálně
11:59:22
01.02.2026
01.02.2026

David29
To řešení ohledně startování se spojkou je fakt vtipný.
Nákladní auta se spojkou se startovat vysloveně nesmí (ono bez vzduchu se totiž poškozuje) a není k tomu žádný logický a relevantní důvod.
Alibismus že je to bezpečnější kdyby tam zůstal kvalt je mimo - už před 20lety nešli auta/autobusy s kvaltem nastartovat, musel tam být prostě neutrál. Takže vyřešit to lze tímhle směrem, jen se výrobcům osobáků nechce.
Nechápu, že někdo může takovou píčovinu obhajovat.
Nákladní auta se spojkou se startovat vysloveně nesmí (ono bez vzduchu se totiž poškozuje) a není k tomu žádný logický a relevantní důvod.
Alibismus že je to bezpečnější kdyby tam zůstal kvalt je mimo - už před 20lety nešli auta/autobusy s kvaltem nastartovat, musel tam být prostě neutrál. Takže vyřešit to lze tímhle směrem, jen se výrobcům osobáků nechce.
Nechápu, že někdo může takovou píčovinu obhajovat.
10:44:39
01.02.2026
01.02.2026

Jozka
-> King:
Jj, bývá to tak asi často - připomnělp mi to kolegu Romana - byl nejmladší a navíc kdesi s nějakou přítelkyní budovali penzion.. ten byl vždycky radostně k dispozici pro každou víkendovou svářečskou fušku..
Jj, bývá to tak asi často - připomnělp mi to kolegu Romana - byl nejmladší a navíc kdesi s nějakou přítelkyní budovali penzion.. ten byl vždycky radostně k dispozici pro každou víkendovou svářečskou fušku..08:12:09
01.02.2026
01.02.2026

King
-> Jozka 31.01.26 21:16:00: Je to tak. Letos jsme meli kazdorocni telefonni "schuzi " kvuli rozdeleni sluzeb na konci roku. Stedrej den je honorovanej ve stovkach euro, a obvykle nikdo ani nezavola, ale obcas se halt musi vyjet i nekam do Asie (treba do Brna
). Ale mame v teamu par mladejch kluku, co chtej stavet, takze tenhle lukrativni svatek jsem rad prenechal jednomu z nich (a to byli 2 zajemci). Podobne je to s instalacema o vikendu - radsi prenechavam mladsim/zdravejsim, za ty prachy mi to uz nestoji.
). Ale mame v teamu par mladejch kluku, co chtej stavet, takze tenhle lukrativni svatek jsem rad prenechal jednomu z nich (a to byli 2 zajemci). Podobne je to s instalacema o vikendu - radsi prenechavam mladsim/zdravejsim, za ty prachy mi to uz nestoji.21:16:00
31.01.2026
31.01.2026

Jozka
-> SO545: S tím časem a penězma jsem na to přišel taky - ale kdybych nenasyslil nějaký rezervy, možná bych mluvil (myslel) jinak..


20:54:30
31.01.2026
31.01.2026

SO545
-> Jozka 31.01.26 15:21:58: Ak su peniaze v slusnej rovine za odvedenu pracu...tak niet o com.
Ale po rokoch som zistil ze nie vsetok cas sa da predat za peniaze.

Ale po rokoch som zistil ze nie vsetok cas sa da predat za peniaze.
20:12:52
31.01.2026
31.01.2026

k.jarek
-> Nwkt: Stane se.

20:05:07
31.01.2026
31.01.2026

Nwkt
-> Matthes, záškodník z TechWebu 31.01.26 19:54:10: Já taky od doby co jsem si skočil do ponku 

19:58:51
31.01.2026
31.01.2026

Jozka
-> Matthes, záškodník z TechWebu: Nás startovat se spojkou učili před 40ti v autoškole - takže se to mezitím možná dočasně přežilo..

19:54:10
31.01.2026
31.01.2026

Matthes, záškodník z TechWebu
-> minno 31.01.26 19:46:12: Nevim, ze ti to vadi. Se spojkou startuju cokoli uz 20 let 

19:46:12
31.01.2026
31.01.2026

minno
-> ajok 31.01.26 16:17:14: Spojku na štart by som teda rád oblbol / zrušil u Golfa aj ja. Ale čo som sa o tom bavil s jednym týpkom, tak to rozhodne nie je len o ON/OFF spínači na spojke, ale ten systém je ďaleko sofistikovanejší (hallov snímač?) a musela by sa preprogramovať RJ motora. A to nechcem. Ale B6 Passat to má možno inak.
Už som si na to pri štarte ale zvykol.
Už som si na to pri štarte ale zvykol.
17:15:46
31.01.2026
31.01.2026

saskyn2
16:50:13
31.01.2026
31.01.2026

ajok
-> Nwkt 31.01.26 16:39:42: nj, tak u automatu jo, s automatem jsem uz dlouho zas nejel...
16:39:42
31.01.2026
31.01.2026

Nwkt
-> ajok: Ano u automatu brzda. Vaculík je kokot 

16:17:14
31.01.2026
31.01.2026

ajok
-> Milan 136 30.01.26 14:08:25: mit tlacitko na nouzak by me teda nenapadlo :)
-> saskyn2 30.01.26 11:09:12: brzda na start?, nas ma teda spojku na start, na to bych potreboval oblbovaci tlacitko, protoze to je v rozporu s tim, co rika Vaculik :), brzdu to chce drzet na odbrzdeni tlacitkem
Jinak material, dnes zenska zastavila v kolone aut cekajicich na LPG a popojizdela
, kdyz na ni prisla rada, tak nesla tankovat a stala u stojanu, tak jsem se ji sel zeptat, kde je problem a ona na sebe strikala vonavku - hroznej smrad
a pak teda bez odpovedi odjela
auto asi vubec lpg nemelo...
-> saskyn2 30.01.26 11:09:12: brzda na start?, nas ma teda spojku na start, na to bych potreboval oblbovaci tlacitko, protoze to je v rozporu s tim, co rika Vaculik :), brzdu to chce drzet na odbrzdeni tlacitkem
Jinak material, dnes zenska zastavila v kolone aut cekajicich na LPG a popojizdela
, kdyz na ni prisla rada, tak nesla tankovat a stala u stojanu, tak jsem se ji sel zeptat, kde je problem a ona na sebe strikala vonavku - hroznej smrad
a pak teda bez odpovedi odjela
auto asi vubec lpg nemelo...15:21:58
31.01.2026
31.01.2026

Jozka
-> SO545: Ono je to složitý.. někdy holt je "pomyšlení na lidi" až úplně to poslední, co si zaměstnavatel může dovolit z existenčních důvodů. Taky jsem měl prostor, když se mi začla hroutit máti, kterou jsem měl na starosti - dokud to šlo..
A kdysi u tý energetiky se s manšaftem taky rozhodně nevoralo jen tak pro zábavu, zákazník, co tě z 90% živí (a dobře), prostě dostane, co chce a kdy to chce - i když jsou jeho požadavky občas úplně dementní. Alespoň byli ti montéři za občasný branný cvičení vcelku královsky placený.
A kdysi u tý energetiky se s manšaftem taky rozhodně nevoralo jen tak pro zábavu, zákazník, co tě z 90% živí (a dobře), prostě dostane, co chce a kdy to chce - i když jsou jeho požadavky občas úplně dementní. Alespoň byli ti montéři za občasný branný cvičení vcelku královsky placený.

10:17:15
31.01.2026
31.01.2026

SO545
-> Jozka 30.01.26 22:21:00: u nas to sef skusal na kde koho ...ale pri mne vzdy len prehlasil ze toho neukecame ale zase si mozme nastavit hodinky prichodu a odchodu do prace. Ale to boli casy velkych zakaziek a terminy boli obcas uz dopredu mimo real.
Teraz mam volnu prac.dobu. Jedine co jo podmienka splnit urcity limit fakturacii...a to davame za 4prac.dni tyzdenne.
Chcel som ist do prace kde by som sice nezarobil ale mal neskutocny klud...uz to bolo na spadnutie a moja pani sa dostala do nemocnice. Sef vtedy vyhlasil ze mozem mat volno kolko chcem a vratit sa do prace kedy chcem. Tak som zostal na svojom mieste kde som uz 25rokov. Uz davno nejde o peniaze ale je malo zamestnani kde sa pozera aj na ludi.
Teraz mam volnu prac.dobu. Jedine co jo podmienka splnit urcity limit fakturacii...a to davame za 4prac.dni tyzdenne.
Chcel som ist do prace kde by som sice nezarobil ale mal neskutocny klud...uz to bolo na spadnutie a moja pani sa dostala do nemocnice. Sef vtedy vyhlasil ze mozem mat volno kolko chcem a vratit sa do prace kedy chcem. Tak som zostal na svojom mieste kde som uz 25rokov. Uz davno nejde o peniaze ale je malo zamestnani kde sa pozera aj na ludi.
22:21:00
30.01.2026
30.01.2026

Jozka
-> King 30.01.26 19:45:52:
Budu se muset zeptat neteře (chem. ing. kdesi v Phe v laboratoři) jak to ona vidí z druhý strany barikády..
-> SO545:
Já to měl dobrý, byl jsem předposlední - co ty poslední musel přesvědčit, aby se na cestě domů otočili do protisměrů, nebo se z domovů vrátili..
Budu se muset zeptat neteře (chem. ing. kdesi v Phe v laboratoři) jak to ona vidí z druhý strany barikády..
-> SO545:
Já to měl dobrý, byl jsem předposlední - co ty poslední musel přesvědčit, aby se na cestě domů otočili do protisměrů, nebo se z domovů vrátili..
21:49:43
30.01.2026
30.01.2026

SO545
-> Jozka 30.01.26 18:18:13: vekom clovek zisti ze sa z nicoho neoplati po..toto.
Ale vzdy najviac doplacaju na termin ty posledny v rade.
Ale vzdy najviac doplacaju na termin ty posledny v rade.
19:48:53
30.01.2026
30.01.2026

King
19:45:52
30.01.2026
30.01.2026

King
-> Jozka 30.01.26 18:18:13: Taky slusnej oddil. Kolega zase minulej tejden vystriknul, kdyz ho povolali na nejakej problem, kterej nebyl akutni, takze masina mohla vysetrovat vzorky. Laborantka mu sama navrhla, ze v poledne uz bude masina stat a muze se pustit do opravy. V 11:30 vola do laborky, ze to klaplo a jede k nim. Odpoved: jasne, uz mame domereno, cekame na vas. Ve 12:00 vchazi do laborky, masina je narvana zkumavkama a posledni analyza konci nekdy za hodinu….no cement.
18:18:13
30.01.2026
30.01.2026

Jozka
-> King 30.01.26 16:38:50: Mě tohle třeba v energetice přišlo jako systém: v pondělí se jim na figuře něco nezdálo, v úterý to probrali, ve středu se rozhodli, ve čtvrtek naplánovali - a v pátek dopoledne poptávali montážní partu, aby to nejlépe přes víkend zmákla.. a "nejel přes to vlak".
17:05:37
30.01.2026
30.01.2026

Milan 136
16:42:29
30.01.2026
30.01.2026

saskyn2
-> saskyn2 30.01.26 11:09:12: aby jste si nemysleli že si z vás dělám srandu

16:38:50
30.01.2026
30.01.2026

King
-> minno 30.01.26 14:54:33: Taky slusnej matroš
My jsme toho castecne usetreni, protoze nasi hotlajnu vylozene iqači nekontaktujou, ale obcas je tam deficit socialni a emocni inteligence znat. Uz dlouho nikdo netrumfnul sefku jedny prdelni laborky, ktera zavolala v patek asi ve dve odpoledne a prej: “ …vite, nas ten stroj obcas zlobi uz od pondelka, tak jsme si s pani primarkou rekly, ze by to bylo dobre dat pred vikendem do poradku… “ Jak se rekne diplomaticky: “Nasrat! “ ?
My jsme toho castecne usetreni, protoze nasi hotlajnu vylozene iqači nekontaktujou, ale obcas je tam deficit socialni a emocni inteligence znat. Uz dlouho nikdo netrumfnul sefku jedny prdelni laborky, ktera zavolala v patek asi ve dve odpoledne a prej: “ …vite, nas ten stroj obcas zlobi uz od pondelka, tak jsme si s pani primarkou rekly, ze by to bylo dobre dat pred vikendem do poradku… “ Jak se rekne diplomaticky: “Nasrat! “ ?
14:54:33
30.01.2026
30.01.2026

minno
-> King 30.01.26 13:56:21:
To skoro ako dnes (a často) zákazníci u nás, pánko nahlasuje problém so zvukom v TV, tak mu vravím, aby si skontroloval nastavenia zvukovej stopy (menu/nastavenia). A on mi na to, že on nie je mechanik, platí nám, tak mu to máme opraviť!
To skoro ako dnes (a často) zákazníci u nás, pánko nahlasuje problém so zvukom v TV, tak mu vravím, aby si skontroloval nastavenia zvukovej stopy (menu/nastavenia). A on mi na to, že on nie je mechanik, platí nám, tak mu to máme opraviť!
14:08:25
30.01.2026
30.01.2026

Milan 136
Jarda začíná mít dost konkurenci 

13:56:21
30.01.2026
30.01.2026

King
-> saskyn2 30.01.26 11:09:12: To je ještě snad v pohodě, ale kámošovi, co dělá v Toyotě přepojili nějakou rozčarovanou zákaznici, která si asi měsíc před tím koupila nějakýho jejich hybrida a teď nemohla nastartovat. Samozřejmě nasraná, že se nový drahý auto po měsíci vysere - no, sérií otázek se kámoš dopracoval k tomu, že má auto prázdnou nádrž, a milostivá se dušovala, že jí nikdo neřek, že se do toho musí tankovbat benzín! 

13:49:57
30.01.2026
30.01.2026

King

